51. ročník hasičské soutěže o putovní pohár města Děčína

   Dne 1.9.2018 se uskutečnil v Děčíně na nábřeží řeky Labe (u rogala) 51. ročník hasičské soutěže o putovní pohár města Děčína, v rámci kterého se uskutečnil rovněž druhý ročník charitativního běhu na podporu Vojenského fondu solidarity a Nadace policistů a hasičů, na podporu našich vojáků, policistů a hasičů, kteří pro nás v kritických situacích nasazují to nejcennější - vlastní život.

Záštitu nad akcí převzala a osobně se zúčastnila předsedkyně Vojenského fondu solidarity brig.gen. Mgr. Lenka Šmerdová a ředitel Nadace policistů a hasičů PhDr. Vladimír Šutera, CSc..

Na začátku celé akce poděkovali dobrovolní hasiči primátorce Děčína Mgr. Marii Blažkové kytičkou za přízeň a pomoc ve svém končícím volebním období.

Na akci rovněž proběhly ukázky slaňování, techniky a činnosti složek IZS. Vše z bezprostřední blízkosti, jak je vidno z fotodokumentace, sledoval ostřížím zrakem velitel stanice v Děčíně mjr. Ing. Jiří Hykl.

Je velkou škodou, že této zdařilé akce, na kterou si našlo cestu spousta občanů Děčína a okolí, a na které mohli ukázat svou zručnost v disciplíně požárního útoku se zúčastnily jen jednotky z Děčína (SDH Boletice, Křešice, Horní Žleb, Děčín-Staré Město a Křešice).

Družstvo SDH Křešice zvítězilo jak v kategorii mužů, tak žen, a tak jako v letošním roce tak v tom příštím mají právo tuto soutěž organizovat.

Jen více takových akcí, které propagují práci složek IZS a dobrovolných jednotek požárních jednotek a hasičského potěru.

Pavel Veselý, starosta OSH Děčín